Konya SEO Hizmeti

SEO, İngilizcedeki Search Engine Optimization kelimelerinin kısaltmasından oluşur. Türkçeye Arama Motoru Optimizasyonu olarak çevrilmektedir. Dijital pazarlamanın en önemli alanlarından biridir ve çok geniş bir kapsamı, uzun bir iş süreci barındırır.
Konya SEO ajansı olarak şunu açık ve net belirtmemiz gerekir ki; bugün kurumsal ya da bireysel olarak internette var olmanız hayati öneme sahiptir. Küçük, orta ya da büyük ölçekli olmanız hiç fark etmez. Kaliteli bir web sitesi ile güçlü biçimde dijital alemde var olmanız gerekir. Fakat geleneksel piyasada olduğu gibi dijital piyasada da çok güçlü bir rekabet ortamı vardır. Hangi sektörde olursanız olun pek çok rakibiniz bulunur ve bunlarla rekabet edebilecek kalitede bir web sitenizin olması gerekir.
Bütün web siteleri arama motorları üzerinde hizmet verir. Tüm dünyada en çok kullanılan arama motoru Google olmakla birlikte sahip olduğunuz web sitesinin başta Google olmak üzere bütün arama motorlarıyla uyumlu olması gerekir. Bugün sadece Türkiye’de 10 milyondan fazla web sitesi vardır ve her gün bunlara yenileri eklenmeye devam ediyor. Araştırmalar ise internet kullanıcılarının büyük çoğunluğunun ihtiyaçlarını karşılamak için arama sonuçlarında karşılarına çıkan ilk sayfadan aradıklarını bulup ayrıldıklarını gösteriyor. İnternet kullanıcılarının yüzde 65’i ilk sayfayı, bunların yüzde 30’u da ilk üç sonucu tercih ediyorlar. Bu da demektir ki web sitenizin arama sonuçlarında ilk sayfada, özellikle de ilk üç sırada bulunması büyük önem taşıyor. Bu sayede organik trafiğiniz en üst seviyeye ulaşır. İşte Konya SEO çalışmalarımız tam da sizi arama sonuçlarında en üst sıraya getirmek için yapılmaktadır.

konya seo hizmeti

Konya SEO Çalışmaları Kaç Bölümden Oluşur?

En temel anlamda Konya SEO çalışmaları iç ve dış optimizasyon olmak üzere iki ana bölümden meydana gelir. Elbette bu bölümler de kendi içerisinde pek çok kategori barındırır.
Site içi SEO uygulamalarında temel HTML taglarının doğru kullanımı denetlenir. Web tasarım ya da yazılım eksikleri, talepleri karşılanır. Site çalışma hızı kontrol edilerek optimizasyon gerçekleştirilir. Mobil uyumluluk ve optimizasyon test edilerek varsa gerekli düzenlemeler yapılır. İçerik stratejisi gözden geçirilerek içerik konusunda eksiklerin düzeltilip yenilenmesi için bir yol haritası çıkarılır. Kullanıcı deneyimi (UX) üzerinde yapılması gerekenler yapılır.
Site dışı SEO uygulamalarında ise markanızın ve web sitenizin dış mecralarla olan bağlantısı, popülaritesi gözden geçirilir. Sosyal medya tanıtımları, backlinkler, marka itibarınızın yönetilmesi, haritalardaki konumu, puan ortalamaları, kazandığı yorumlar gibi pek çok detay ele alınır.

Konya Profesyonel SEO Hizmeti Size Ne Sağlar?

Bütün firmalar, şirketler daha fazla bilinmek, tanınmak ister. Aynı durum, web siteleri için de geçerlidir. Bunun çeşitli yolları vardır. Mesela reklam vermek bunlardan birisidir. Ancak ayrı bir bütçe gerektirir. Bir maliyeti vardır. Her ne kadar SEO için de bir bütçe ayırmak gerekirse de reklam vermekten daha ekonomiktir. Üstelik düzenli olarak algoritmaları optimize edilen bir web sitesi, zaten reklamınızı yapmanıza imkan verir.
Konya SEO hizmeti kapsamında sitenizin arama motorlarıyla optimize edilmesi birçok avantaj sağlar. Doğru stratejiler geliştirilerek ve SEO çalışmaları yapılarak sahip olacağınız avantajlardan bazıları şunlar olacaktır:
  • Konya SEO ajansı olarak sayfalarınızı en güncel algoritmalara göre düzenleriz. Bu sayede marka bilinirliğiniz artar ve markalaşmanızı çok daha iyi yapabilirsiniz.
  • SEO, hedef kitlenize doğru biçimde ulaşmanızı sağlar. Yani ister yerel bir firma olun isterseniz ülke geneline hizmet veren olun. İyi bir SEO çalışması ile dünyanın her yerinden ulaşılabilir olursunuz. Hedef kitleniz internete ulaşabildiği her noktadan sitenizi ziyaret edebilirler.
  • Konya SEO çalışmalarımız ile firmanızın yatırım gelirlerini arttırabilirsiniz. Ürün ya da hizmet satışı yapıyorsanız kesinlikle yatırımlarınızın daha fazla karşılığını almak istersiniz. Daha fazla satış, daha fazla para getireceğinden bu sayede işlerinizi büyütürsünüz. Etkili arama motoru sonuçları firmanızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayacağından potansiyel müşteri sayınız da artar.
  • SEO ile reklamlara nazaran daha uzun süreli çözümler elde edersiniz. Mesela arama motorlarında ilk sayfalara kadar yükseldiğinizde herhangi bir anti SEO çalışması yapılmamışsa yerinizi uzun süre korursunuz. Bu da sık sık reklam yapmak gibi bir zahmetten ve maliyetten sizi kurtarır.
  • SEO çalışmaları ölçümlenebilir. Belki de dijital alanın en büyük avantajlarından birisi budur. Geleneksel reklam çalışmalarında reklamlarınızı ne kadar kişinin gördüğünü, bunların ne kadarının müşteri olarak geri döndüğünü görmeniz, tespit etmeniz mümkün değildir. Fakat Konya SEO hizmeti kapsamında dönem sonu ya da ay sonlarında alacağınız raporlarla daha doğru, ölçülebilir sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu sayede nelerin doğru nelerin yanlış ya da eksik gittiğini tespit eder, ona göre bir yol haritası geliştirirsiniz. Her zaman gelişme içerisinde bulunursunuz.
  • Arama motorlarının SEO’ya bu kadar önem vermelerinin nedeni, kullanıcı deneyimini iyileştirmektir. Bugün Google sürekli kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek için kendini geliştiriyor. Bünyesinde yer alan sitelerin de benzer stratejide olmalarını istiyor. Kendini bu şekilde dizayn eden siteleri de ayrıcalıklı kabul edip üst sıralara taşıyor. SEO yönünüz ne kadar iyi ise müşterileriniz ya da kullanıcılarını aradıkları ürünlere veya hizmetlere en kısa sürede ulaşabiliyorlar.
  • SEO sayesinde sizin müşteri aramanıza gerek kalmaz. Hedef kitleniz sizi arama motorlarında rahatlıkla bulabilir.
  • Güçlü bir SEO’ya sahip web sitesi aynı anda ülke ve dünya genelinde pazarlama yapan, 7/24 çalışan, siz uykudayken, tatildeyken dahi müşteriler kazandıran bir personel gibidir.
  • Zamanla bilinçli kullanıcı ziyaretçileriniz artar ve daha kaliteli trafikler alırsınız.
  • Düzenli olarak Konya SEO hizmeti aldığınız taktirde SEO hizmet ücretleriniz sabit kalırken müşteri sayınız daima artmaya devam eder.

seo hizmetleri

Konya SEO Hizmetinin Garantisi Var Mıdır?
Konya SEO ajansı arayışındayken pek çok kişinin aklına SEO çalışmalarının garantisi olup olmadığı, SEO hizmeti alarak kesin bir noktaya gelinip gelinemeyeceği sorusu geliyor. Şunu belirtmek gerekir ki Google dahi çalışma sisteminin bir kısmını gizliyor. Neyin, neye etki ettiğini tam olarak söylemiyor.
Ayrıca Google’ın hizmetlerini sürekli geliştiren bir mühendis kadrosu var. Bunlar algoritmalarda sürekli iyileştirmeler yapıyorlar. Kimi zaman ufak yenilikleri kimi zaman köklü değişiklikler gerçekleştiriyorlar. Bu yüzden de algoritmalar zamanla değişiyor. Hal böyle olunca SEO çalışmalarıyla alakalı makul bir başarı/trafik garantisi verilebilir. Fakat hiçbir zaman %100 kesinlik söz konusu olamaz. Bu tür vaatler veren kişi ve ajanslara şüphe ile yaklaşmakta fayda var.
Konya SEO Ajansı Fiyatları
SEO desteği almak isteyen firmaların ve bireylerin en çok ilgilendikleri meselelerden birisi de SEO fiyatları olmakta. Konya SEO fiyatları için net bir rakam belirtmek mümkün değildir. Bu bir projedir ve her projenin detayları farklıdır. Bazı projeler 3 ayı kapsarken bazıları 12 ayı kapsayabilir. Sitelerin SEO düzenleme ihtiyaçları da farklı oluyor. Bu yüzden de firma olarak hedeflerinizi dinliyor, gerekli çalışmaları başlatıyoruz. Sitenizi analiz ediyor, sektörünüzü inceliyoruz. Bütün bunlar dahilinde bir proje oluşturuyoruz. Bütün bunları dikkate alarak da fiyat teklifi sunuyoruz. Her zaman müşteri memnuniyeti merkezli çalışıyor, kaliteyi uygun fiyatla taçlandırıyoruz.
SEO hizmeti almak istiyorsunuz fakat bir web siteniz yok mu? Firstep web tasarım hizmetimiz sayesinde Konya web tasarım ajansımız ile tanışın ve sonrasında SEO hizmetimizden faydalanın.

seo hizmetleri

roket

Diğer Hizmetlerimiz

SEO hizmeti almayı düşünüyorsanız veya aklınızda soru işaretleri varsa SEO hizmeti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca verdiğimiz diğer hizmetleri de aşağıda görebilirsiniz.

Cevap Yaz
WhatsApp'tan yazmak ister misiniz?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?